» Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 1 «Ромашка»

 

Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 1 «Ромашка»

 

 

 

 


 

 У тихому куточку міста Суми

стоїть невеликий будиночок.

В ньому працюють люди з добрим серцем.

Має він чудову назву "Ромашка ” та свій номер – 1.

Цей будиночок

Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)

№1«Ромашка»

 

Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 1 «Ромашка» прийняв своїх перших вихованців досить давно - ще у 1961 році. За довгі роки праці наш садок отримав чимало відзнак за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та досягнення у вихованні на навчанні підростаючого покоління.

У закладі працює 10 груп, які відвідує 281 дітина:

 • 2 групи для дітей раннього віку;
 • 7 груп для дітей дошкільного віку;
 • 1 група компенсуючого типу для дітей з порушенням мовлення – логопедична.

Режим роботи нашого садочка:

 

9 груп – 7.30 – 18.00

1 група – 7.00 – 19.00

 

Кожного ранку малят з батьками радісно зустрічає завідувач закладуВалентина Олександрівна Малишевська, спеціаліст «вищої категорії».

 

Дружнійпедагогічний колективв дошкільному закладі налічує 23 педагоги:

·Вищафахова освіта – 11 педагогів

·Вища педагогічна освіта - 5педагогів

·Середня спеціальна – 4 педагога

·Бакалавр – 3 педагога

 

 • «спеціаліст вищої категорії» - 5 педагогів
 • «спеціаліст першої категорії» - 3 педагога
 • «спеціаліст другої категорії» - 1 педагог
 • «спеціаліст» - 7 педагогів
 • педагогічне звання «вихователь-методист» має 2 педагоги.


Педагогічний колектив впроваджує в практику сучасні методи та прийоми виховання, що допомагають зробити цікавим кожне заняття, змістовнішою кожну гру, пізнавальною кожну прогулянку.

Метою працівників закладу є забезпечення для кожної дитини повноцінного і гармонійного розвитку – розумового, психічного, фізичного.

 

Адміністрація та педагогічний колектив дошкільного закладу працюють відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Національної доктрини розвитку освіти в Україні», «Базового компоненту дошкільної освіти в Україні», Указів Президента України, рішень Уряду України, наказів Міністерства освіти і науки України, органів управління всіх рівнів з питань освіти і виховання, правил і норм охорони праці, техніки безпеки, а також Статуту і локальних правових актів дошкільного навчального закладу, дотримуються норм Конвенції про права дитини.

Враховуючи вимоги сьогодення, з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів проводяться методичні дні та години, засідання педагогічної ради, педагогічні читання, семінари-практикуми, засідання круглого столу, творчих груп та інші види роботи, спрямовані на вирішення питань розкриття творчого потенціалу всіх учасників навчально - виховного процесу.

Планомірно проводиться робота по підвищенню фахової майстерності педагогічних працівників (атестація педагогів; підвищення кваліфікації при Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти; участь у роботі МО завідуючих, методистів, вихователів міста, медсестер; взаємо відвідування занять; самоосвіта педагогів).

Ведеться робота щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу.

 

Для зміцнення здоров'я дітей та зниження захворюваності розроблена система по оздоровленню, що складається з наступних заходів:

 1. Профілактика ГРВІ.
 2. Дихальна гімнастика
 3. Точковий масаж.
 4. Оздоровлення дітей в літній період.
 5. Коригуюча гімнастика в групах після денного сну.

Вихователями дошкільного закладу проводиться оздоровчо- профілактична робота. За віковими групами спланована і проводиться система загартувальних заходів:

Ранкова гімнастика з корегувальними вправами. Під час оздоровчого періоду ранкова гімнастика проводиться на свіжому повітрі.

 • Гімнастика пробудження.
 • Коригувальні вправи по профілактиці сутулості, плоскостопу.
 • Ходьба босоніж.
 • Прогулянки на свіжому повітрі.
 • Пішохідні переходи.
 • Фізичні заняття на свіжому повітрі та в спортивній залі.
 • Фізхвилинки.

В дошкільному закладі організовано раціональне, збалансоване, трьохразове харчування дітей згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України від 17.04.2006 року №298/227 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.05.2006 року №523/12397.

Контроль за харчуванням починається з моменту складання меню і продовжується на всіх етапах приготування їжі. Здійснення контролю за харчуванням проводиться щоденно і включає аналіз харчування на фізіологічну повноцінність під час складання меню-розкладки, контроль за якістю продуктів, які надходять, дотримання норм закладки продуктів і виходу страв, технології приготування, якості приготування їжі.

Методична робота ДНЗ № 1 будується на основі Базової програми «Українське довкілля», використовуються рекомендації та розробки журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу»,"Дошкільне виховання”, «Дитячий садок», "Палітра педагога”, «Фантазії вихователя», Дошкільний навчальний заклад» кращий творчий досвід вихователів ДНЗ та міста.

 

Навчально-виховний процес зорієнтований на:

 •  дитину, її самопочуття, потреби, інтереси;
 • дотримання прав дитини у відповідності з Конвенцією про права дитини;
 • надання дитині свободи вибору, планування особистої діяльності у відповідності з її потребами та інтересами;
 • виключення насилля над особистістю;
 • урахування індивідуальних та вікових особливостей, можливостей дитини, тобто диференціація змісту навчання.
 

Суттєву допомогу в організації навчально-виховного процесу надають: вихователь-методист, сестра медична старша, лікар, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури, вчитель-логопед.

Для послуг дітей функціонують: музична , спортивна, хореографічна зала, світлиця, кабінет практичного психолога, кабінет основ безпеки життєдіяльності, логопедичний кабінет.

Вихованці дитячого садочка за допомоги педагогів постійно приймають участь у міських конкурсах, виставках та інших заходах.

Загалом, основою в справі успішного виховання та оздоровлення дітей – є психологічний комфорт, який створено теплими серцями та чуйними руками працівників дитячого садочка.

Працівники закладу прикладають всіх сил для того, щоб наші діти були здоровими, дужими, щасливими і розумними, повними сил для вступу в нове життя – життя школярів.

 

 

Адреса: 40030 м. Суми, вулиця Олександра Олеся, 3А

 

 

Завідуюча:Малишевська Валентина Олександрівна

 

 

Телефон: +38(0542) 220 – 240

 

 

Адреса електронної пошти:ds1romashka@ukr.net

 

 

Прапор дитячого садка №1 Ромашка 

 

  

 

Герб дитячого садка №1 Ромашка

 

 
 

 

Гімн дитячого садка №1 Ромашка